Vermikompostér SET s opláštěním

Florium – VRS0806-4 - Profesionální čtyřkomorový vermikompostér o objemu 4x60l

– pro výrobu humusu, přírodního hnojiva, revitalizaci vyžilého substrátu či půdy a chov žížal.

Opláštění pro Vermikopostér Florium VRS0806-4, stínící a dekorativní opláštění ze dřeva bez zateplení.

Více informací

Snížená cena
Nové

10 260,00 Kč

11 400,00 Kč

-10%

- +

 
Více informací

VERMIKOMPOSTÉR

Zužitkujte zbytky (nejen) z kuchyně a zároveň si vyrobte vlastní organické hnojivo! Pomůže vám naše ochočené stádo žížal.

Vermikompostér nabízí využití nejen na zahradě, ale také kdekoliv ve větrané místnosti s teplotou v rozmezí 15–25 °C, kterou může být chodba, garáž, dílna nebo třeba vytápěný skleník.

Co všechno do něj můžete dát? Žížaly nepohrdnou například zbytky ovoce a zeleniny, „načatou“ trávou a listím ani kávovou sedlinou.

Co všechno vermikompostér umí?

·         Výroba velice úrodného humusu

·         Výroba přírodního hnojiva (žížalí čaj*)

·         Revitalizace vyžitého substrátu či půdy

*Žížalí čaj možná nezní zrovna dvakrát vábně, ale v pěstitelství se toto označení s oblibou používá pro dobrou zálivku coby produkt vermikompostování. Žížalím čajem se zavděčíte všem milovaným rostlinkám, které opečováváte. Dopřejte jim přírodní životabudič a výsledky se záhy dostaví!

Z čeho je vyroben?

Materiál pro výrobu našich vermikompostérů pořizujeme na základě dlouhodobé spolupráce přímo od Industry 5.0 (INDUSTRIAL UPCYCLING) - společnosti, která má lví podíl na tom, že se stále více lidí snaží zbavovat svět odpadu. Pokud tedy patříte mezi ekologicky založené zahradníky, tak vězte, že lepší kompostér už nenajdete. Ale zpět k materiálu: pěněný PP, dělící přepážka PP hrubá, dělící přepážka PP jemná, víko ze dřeva, anebo plastu plus vypouštění. Vermikompostér je vyveden v černé barvě, případně s dřevěným obkladem ze smrkového dřeva.

Na každý pád, vícepatrový / vícekomorový kompostér umožňuje nebývale intenzivní kompostování. Sofistikovaná konstrukce vychází z letitých zkušeností nás samotných i dalších zkušených pěstitelů, a proto je vychytaná do posledního detailu. Víko zamezuje vysoušení.

Udržet v menších, běžně dostupných vermikompostérech optimální klima, povzbuzující žížaly ke kýžené aktivitě, především s dostatkem vzduchu a teplotu kolem 20 °C, to může být pěkný oříšek. S našimi vermikompostéry, disponujícími komorami o objemu 60 litrů, už je to o poznání snazší. Jsou jednoduše uzpůsobené tak, aby podporovaly ideální mikroklima a žížaly neúnavně pracovaly pro vás i planetu. Údržba vermikompostéru je opravdu nenáročná. Stačí jednou týdně nakrmit žížaly a provést rychlou kontrolu. Jednou za měsíc otočíte hmotu a odstraníte tekutinu ze spodní komory, kterou očistíte. A jenom jedinkrát do roka přichází na řadu rituál v podobě separace hmoty s žížalami a nového založení kompostu.

Nadstandardní velikost za příznivou cenu je devízou našeho univerzálního vermikompostéru v porovnání s konvenčními výrobky. Bez problému zlikviduje veškeré biologické přebytky vyprodukované domácností a díky modulárnímu systému s možnostmi rozšíření nachází často uplatnění také ve větších komerčních provozech.

Nespornou výhodou našich vermikompostérů je speciální revitalizační komora. Jakmile přeměníte všechny své organické přebytky nahnojivo, které použijete k vytvoření nových zdravých rostlin a plodin v bio kvalitě, celý cyklus se opakuje. Získáváte tím vlastní ekosystém, děláte hodně pro své zdraví, pro zdraví Země a co do spotřeby rostlinné stravy se stáváte soběstačnými. Navíc ušetříte za výživu pro rostliny!

Kompostér vám rádi upravíme na míru, nad rámec základního provedení. Neváhejte nás kontaktovat, cenovou nabídku vám sestavíme individuálně. Jak může vypadat taková příplatková výbava?

Celodřevěné opláštění: 3980 Kč

Násada žížal: 600Kč

Zabydlený box (namnožené žížaly v jednom patře, krmeno pouze rostlinnými přebytky cca 1/2 roku) včetně ukázky a proškolení obsluhy vermikompostéru: 4.900Kč

 

Pro náročnější zákazníky a profesionální pěstitele je určen jedinečný vermikompostér AUTOMAT FLORIUM VRS 0806-5. Toto automatické zařízení, kompatibilní s drtivou většinou vermiponických i hydroponických systémů, je vybaveno vnitřním oběhem a umožňuje zahradníkům snadné napojení na libovolný stávající zavlažovací systém.

 

 

30 dalších produktů ve stejné kategorii