VERMIKOMPOSTÁRNA FLORIUM

Výroba organické pomocné půdní látky a zařízení pro přeměnu biologických přebytků na bázi vermikompostování

„Tvořme společně svět, kde roste zdravý život.“

Cílem naší firmy, fungující od roku 2014, je zdravá půda bez chemie a zdravé potraviny. Chceme půdě navracet to, co si z ní bereme. Proto našim zákazníkům ukazujeme směr na cestě k využití lokálních zdrojů, zdravému životnímu stylu a do určité míry také hospodářské soběstačnosti. Využitím žížalího hnojiva a revitalizovaného substrátu totiž šetříte životní prostředí a zároveň si vychutnáte nepřekonatelnou přírodní chuť vypěstovaných rostlin nebo zemědělských plodin!

Součástí naší vize rezonující s INDUSTRY 5.0 je svět, který není zaplaven odpadem. Proto se v rámci výrobních procesů řídíme výhodami upcyklace a intenzivně využíváme organických přebytků prohlášených za nevhodné ke konzumaci či k dalšímu použití na trhu s potravinami. Pracujeme převážně ručně, ekologicky, bez nutnosti živočišné výroby.

Jaké je naše pole působnosti?

CHOV ŽÍŽAL

Zdaleka ne všechny druhy žížal umí rychle a efektivně přeměnit organické zbytky. Proto vsaďte na jistotu. Specializujeme se na chov vícero druhů žížal jakožto nepřekonatelných pracantů při vermikompostování organických materiálů, kteří vám ve finále ušetří energii, čas i peníze.

ŽÍŽALÍ HNOJIVO

Čistý žížalí humus dává vzniknout našim 100% organickým pomocným půdním látkám vhodným pro profesionální i domácí pěstování v bio kvalitě. Bohatá rostlinná výživa s certifikací přímo od ÚKZÚZ (Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský) pro podporu růstu či květu je doslova napěchována přírodními prvky a enzymatickými látkami, které blahodárně působí na vývoj všech druhů rostlin během všech vývojových fází.

VERMIKOMPOSTÉRY

Proměňte veškeré organické přebytky na vysoce kvalitní hnojivo! Díky revitalizačnímu boxu na vyžilý substrát či půdu je to snadné...

Vyrábíme univerzální vermikompostéry, které jsou schopné zaopatřit z hlediska přeměny bio přebytků celou domácnost. V porovnání s konvenčními výrobky běžně dostupnými na trhu se vyznačují velikostí nastavenou na míru reálným potřebám pěstitelů. V obyčejných, menších kompostérech bývá obtížné udržet vhodné podmínky pro život žížal a jejich půdě prospěšnou aktivitu.

Jedná se o ideální zařízení pro využití ve větších provozech nebo třeba ve školách a školkách. V oblasti vermikompostování velkých objemů poskytujeme dlouhodobě odborné poradenství. Rádi vám však poradíme i v případě, že jeden z našich vermikompostérů využijete například na zahradě.

Aktivní činnost naší společnosti zahrnuje také revitalizace území a zádrž vody v krajině.

 Děkujeme, že  s námi pomáháte přírodě používáním organických hnojiv .

 Tým Florium