FLORIUM je 100% přírodní produkt

Ať už je pěstování vaší vášní nebo dokonce zdrojem obživy, pro hobby i komerční využití jsou tady certifikované pomocné půdní látky – naše organické superhnojivo.

Jeho používáním docílíte krásných výnosů naprosto přirozenou cestou. Díky tomu budou plody plné vitamínů, které s radostí sklidíte, chutnat tak, jak sama příroda od začátku zamýšlela. Objevte s námi jejich původní esenci, jakou jste možná dosud neměli příležitost okusit, ať už pěstujete cokoliv!

Už nikdy nebudete muset vybírat různá hnojiva. Komplexní hnojivo Florium vychází vstříc potřebám všech druhů rostlin ve všech stádiích růstu. Stvořeno pro všechny, zaměřeno na ekologické zemědělství, zahradnictví a bio farmy.

Jak se vyrábí?

Za vznikem Floria do značné míry stojí naše žížaly, které za tímto účelem chováme. Právě proto, že ani chvíli nepostojí. Speciální druhy žížal totiž během přirozeného procesu zvaného vermikompostování podporují svojí aktivitou rozklad biologických přebytků rostlinného původu.

Výluh z prémiového vermikompostu je následně zužitkován k výrobě našich pomocných půdních látek, stvořených pro efektivní hnojení všech druhů rostlin.

Produkty Florium jsou schváleny pro ekologické zemědělství. Získaly také certifikaci ÚKZÚZ (Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský).

Tekutá hnojiva pro růstkvět i tvorbu zdravých a šťavnatých plodů jsou prosta jakýchkoliv živočišných přísad. Přesto však vašim rostlinám poskytnou nadstandardní péči, za kterou byste v případě konvenčních přípravků zbytečně platili majlant.

Varianta pro každého zahradníka

V rámci našeho e-shopu jsou unikátní 100% přírodní pomocné půdní látky Florium k dispozici ve třech základních objemových variantách (1 litr5 litrů10 litrů), takže si můžete vybrat balení podle potřeby.

Dále vám nabízíme možnost lokálního samostáčení přímo na adrese naší provozovny. Stačí se za námi zastavit, klidně i s vlastním kanystrem či libovolnou nádobou. Originální Florium vám na místě natočíme za nejnižší možnou cenu.

Velkoobchodní objednávky, při kterých Florium distribuujeme také v baleních o objemu 20, 25 či 30 litrů, řešíme individuálně. V tomto případě nás neváhejte kontaktovat.

Nejvýhodnější cestu při první zkušenosti i oblíbenou volbu našich zákazníků představují akční sety, se kterými můžete pěstovat od semínka až po sklizeň.

Tady je malý návod, jak si vybrat správný objem pro celý pěstební cyklus:

Pokud se budete starat jen o jednu nebo dvě kytky, postačí vám i nejmenší objemová varianta 1+1 l. Menší pěstební prostor můžete hnojit po celý pěstební cyklus s baleními o objemu 5+5 l.

Varianta 10 + 10 l vám usnadní pěstování na celé zahradě, a to i v případě, že nepatří mezi nejmenší.

Ať už vám na zahradě či na poli roste zelenina, ovoce nebo bylinky, všechny rostliny i zemědělské plodiny uvítají bohatý a vyvážený koktejl živin a dalších prvků, které pozvednou jejich vitalitu, posílí přirozenou obranyschopnost a umožní jim tvořit rozvinutý kořenový systém jakožto základ krásné úrody. Proč kupovat běžná hnojiva, ať už základní nebo doplňková (aditiva), když můžete mít všechno v jednom od českého výrobce.

Přírodní složení nemá konkurenci

Florium jako recept na vyšší výnosy a zdravou úrodu v bio kvalitě!

Přínos jednotlivých složek:

·         Lepší vývoj a struktura kořenového systému

·         Podpora klíčení semínek a zakořenění řízků

·         Silný imunitní systém a odolnost rostlin vůči stresu (sucho, přelití, ad.)

·         Vylepšení půdních vlastností (struktura, retence a celková revitalizace)

·         Bohatý půdní život díky prospěšným mikroorganismům

·         Biologická prevence proti chorobám rostlin (houbovým, plísňovým ad.)

·         Regenerace rostlin (vystavení stresu, po napadení škůdci či chorobami atd.)

·         Intenzivní vůně a chuť, výrazné a syté barvy (Kochejte se a vychutnávejte!)

·         Přírodní doping (základní výživa i stimulátor neboli booster)

Sečteno a podtrženo: větší biomasa, více plodů, více květů, více vitality, více užitku i radosti. Příroda je zkrátka mocná a štědrá...

Vyvážený mix pomocných půdních látek Florium patří mezi základní hnojiva NPK – to znamená, že obsahují trojici základních živin nezbytných pro zdravý vývoj rostlin: dusík (N), fosfor (P) a draslík (K).

Základní živiny se synergicky doplňují s pestrou paletou dalších substancí tvořících nedílnou součást složení rostlinné výživy Florium:

Vápník je zárukou silných buněčných stěn, stimuluje vývoj kořenů i kořínků a podílí se na celé řadě biochemických reakcí v rostlinném těle.

Hořčík je klíčovým prvkem pro zdraví rostliny a fotosyntézu, protože pomáhá produkovat chlorofyl. Podporuje i syntézu aminokyselin a pomáhá s regenerací ohrožených zelených částí rostlin.

Mezi další stopové prvky, které mají podíl na tom, že při použití Floria rostou kytky jako z vody, patří mimo jiné také sodíkměďzinekmangan bór.

Enzymy pro rostlinu představují opravdu extra podporu. Co si pod nimi představit? Jedná se o poměrně složitý komplex mikroorganismů s vlastním chemickým vzorcem. Enzymy se lidem často pletou s bakteriemi, ale kromě bakterií, prospěšných pro půdní život, zahrnují také mnohé další živé organismy. Všechny dohromady pak jako celek plní v rostlinném organismu funkci katalyzátorů metabolických procesů. Jednoduše řečeno, urychlují v rostlinách látkovou přeměnu. Složité molekuly se přičiněním enzymů mění na jednoduché cukry nebo třeba proteiny, které jsou pro rostlinu snáze vstřebatelné, a tak je rychle zužitkuje jako zdroje energie nebo třeba ke stavbě těla. Klasickým případem jsou odumřelé kořeny rostlin, často degradující kořenový systém, který se tak stává náchylný k působení plísní, patogenů, hniloby atd. A právě díky kvalitním enzymům se z odumřelých kořenů mohou stát cenné nutrienty.

Rostlinné hormony (fytohormony): auxiny jsou zcela nepostradatelné pro vývoj všech druhů rostlin. Cytokiny, podporující cytokinezi – dělení rostlinných buněk, výrazně podporují kromě diferenciace rostlinných buněk také aktivní růst. Gibereliny stimulují mitózu, růst internodií a listů.

Volné aminokyseliny jsou pro rostlinu mimořádně vstřebatelné, mohou rapidně zvýšit jak tvorbu proteinů, tak i odolnost vůči stresu, účinnost fotosyntézy či funkci průduchů.

Huminové kyseliny umožňují rostlině lépe vstřebávat vodu a živiny z půdy nebo substrátu, neboť stimulují tvorbu kořenového vlášení.

Klíčové vlastnosti FLORIA

- Dlouhá ochranná lhůta

- Vyrobeno výhradně z rostlinných přebytků, žádná živočišná výroba (100% VEGAN)

- Používání snižuje výrobu CO2 plynů

- Netoxické, zdravotně nezávadné, bez cizorodých látek
- Neškodné pro včely a jiný užitečný hmyz
- Nezanechává v půdě žádná rezidua
- Stoprocentní hospodárnost (přípravek je rostlinou beze zbytku spotřebován)

 

Pokud vás zaujala stoprocentně organická výživa rostlin z naší výroby, která mimo jiné zabraňuje tvorbě skleníkových plynů z bio hmoty, můžete rovnou do e-shopu a máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte nám kdykoliv napsat nebo zavolat.

Aplikace a široké spektrum využití

Florium lze jako superhnojivo dávkovat jako zálivku i jako postřik. Použití postřiku na list je velice účinné zejména při řízkování, během vegetativní fáze a na začátku tvorby květů.

Využití nezná hranic. Florium podpoří zdravý vývoj bylinek, ovoce či zeleniny v libovolném záhonku či květináči, na zahradě, na balkóně, na terase, ve skleníku i rostlin volně rostoucích v přírodě. Výjimkou nejsou ani ovocné stromy a keře v sadu, zemědělské plodiny na poli nebo třeba trávníky. Florium můžete dokonce bez obav kombinovat se všemi druhy hnojiv určených pro zeminu i hydroponii.

Vermikompost Florium nezatěžuje životní prostředí, proto jej lze použít k aplikaci i na plochách s ochranným pásmem vodních zdrojů (lázeňské oblasti, CHKO atd.)

Prevenci proti chorobám související s vyššími výnosy ocení nejvíce vinaři a sadaři.
FLORIUM vám pomůže také, přijde-li na řadu vertikulace trávníku, jeden z nezbytných jarních i podzimních úkonů.

FLORIUM lze aplikovat do ČOV, kdy jeho působením dochází k rozkládání tuků a nanesených nečistot na látky biologicky lehce odbouratelné. Současně dojde k pročištění celého systému odvodu odpadních vod, odstranění odpadních nánosů a často se projevujícího zápachu. Vhodné pro provozovny mastné výroby, hotely, školy atp.

Florium se osvědčilo také při úpravách zaplavených zahrad a polí. Bahno, které zůstává po povodních, obsahuje chemikálie, fekálie, zkrátka všechno možné. Proto tento nános raději odstraňte na skládku! Pak přichází na řadu zkypření pole či zahrady kultivátorem za použití FLORIA, které neobsahuje žádnou chemii a zároveň disponuje schopností revitalizovat půdu.

Dávkování

Přesné dávkování je pro dosažení co největšího efektu možné řešit individuálně dle druhu rostliny a klimatických podmínek. Napište nám nebo zavolejte, jsme tady pro vás!

ZÁLIVKA NA KVĚTINY – FLORIUM RŮST
K podpoře klíčení semen a řezu 30 ml na 1 litr vody + postřik (aplikace postřiku je popsána níže)
Do zálivky jako růstový stimulant v poměru 30 ml na 1 litr vody 1x za 7 dní + postřik

ZÁLIVKA NA KVĚTINY – FLORIUM KVĚT
Do zálivky pro bujné květy v poměru 20-30 ml na 1 litr vody 1x za 7 dní + postřik (aplikace postřiku je popsána níže)


ZÁLIVKA NA OVOCE A ZELENINU
K podpoře klíčení semen a řezu 5-15 ml na 1 litr vody + postřik
Do zálivky jako růstový stimulant v poměru 30 ml na 1 litr vody 1x za 14 dní + postřik
Do zálivky pro bujné květy v poměru 20-30 ml na 1 litr vody 1x za 14 dní + postřik
Do zálivky v období tvorby plodů v poměru 20-30 ml na 1 litr vody 1x za 21 dní


ZÁLIVKA NA STROMY A KEŘE
K podpoře klíčení semen a řezu 15-50 ml na 1 litr vody + postřik
Do zálivky jako růstový stimulant v poměru 50 ml na 1 litr vody 1x za 14 dní + postřik
Do zálivky pro bujné květy v poměru 50-100 ml na 1 litr vody 1x za 14 dní + postřik
Do zálivky v době plodu v poměru 50-100 ml na 1 litr vody 1x za 14 dní 
(přesné dávkování vyřešíme individuálně dle velikosti a druhu stromu – stačí napsat nebo zavolat)

Příklady podle druhů:

Řepa, kukuřice – první postřik 15 l/ha na podzim, druhý a třetí postřik 12 l/ha na jaře
Brambory – první postřik 13 l/ha, druhý postřik 15 l/ha, třetí postřik 17 l /ha, čtvrtý postřik 19 l /ha
Obiloviny a luštěniny – první postřik 14 l/ha na podzim a na jaře druhý postřik…12 l/ha